Katolickie Stowarzyszenie Polaków na Litwie

Katolickie Stowarzyszenie Polaków na Litwie.

Koło Katolickiego Stowarzyszenia Polaków na Litwie przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP zostało założone w 1989 r.

Podstawowym jego celem wychowanie człowieka w duchu moralności katolickiej, świadomego swych obowiązków indywidualnych i społecznych przeciwdziałając chorobom moralnym: alkoholizmowi, narkomanii i In.

Te cele realizowane są poprzez organizowanie pielgrzymek do miejsc maryjnych n Litwie i poza jej granicami: w Polsce, Portugalii, Francji, Włoszech i in., konferencji, wieczorów twórczości religijnej, kolonii z Bogiem dla dzieci i młodzieży, poprzez zachowanie i szerzenie wiedzy o tradycjach Kościoła Katolickiego w powiązaniu z tradycjami ludowymi.

Od 1996 r. obowiązki prezesa Koła Katolickiego Stowarzyszenia w naszej parafii, a od 7 lat i w Zarządzie Głównym KSPL pełni Paulina Mielko.

Spotkania parafialnego koła odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca po sumie o godz. 13 w Sali katechetycznej kościoła.

Kontakt z p. Paulina Mielko: tel. 241 49 01 lub 8 651 87 668,e-mail: annam@vmail.lt

8b8fad95.gif