baznycia.jpgHistoria kościoła i parafii

1907 władze miasta przekazują ziemię pod budowę kościoła.

1911 - początek prac przy budowie kościoła,którym przewodzi im proboszcz kościoła św. Rafała Jan Adamowicz. kościół ma formę krzyża romańskiego o długości 50 m., szerokości 32 m.i wysokości 23 m.

1914 - wymurowano ściany, a dalsze prace przerwał wybuch I wojny światowej.

1923 - bp Jerzy Matulewicz utworzył parafię i określił jej granice. W czasie probostwa ks. Aniceta Butkiewicza do 1925 r. wymurowano sklepienia, wytynkowano i wybielono ściany. Z powodu kryzysu ekonomicznego (około roku 1930), strat wojennych i II wojny światowej nie zostały dobudowane wieże.

1956 - bp Julian Stapanawiczius konsekrował kościół, który był czynny bez przerwy.

1969 – 1990 proboszczem był ks. Stanisław Lidys: wyposażył kościół w prezbiterium, główny ołtarz, witrażowe obrazy św. Kazimierza, św. Cecylii i bł. Jerzego Matulewicza /pracom przewodniczył Zigmantas Laurinaitis/, uporządkowano teren wokół kościoła.

1994 - kard. Audrys Baczkis powierzył parafię pod opiekę duszpasterską Księżom Marianom.

1994-1998 - proboszcz ks. Stanisław Puidokas; w nawach bocznych zamontowano witraże przedstawiające tajemnice różańcowe.

1998-2004 - proboszcz ks. Kęstutis Brilius; wyremontowano pomieszczenia pomocnicze i ogrzewanie.

Od 2004 r. do 2015 r. proboszczem był ks. Stasys Puidokas, wikarymi byli ks. Paweł Chudzik i ks. Tomas Miliauskas, rezydentem: ks. Vaclovas Aliulis.

Od 2015 r. proboszczem jest ks. Vytautas Rapalis; wikarym ks. Viktor Kudriašov, rezydentami: ks. Liudvikas Liutkevičius, ks. Aloyzas Volskis.